OSTATKI KOLĘDOWE 2006

Ostatki Kolędowe 2006 - Zapraszamy !!

    W tradycji ludowej okres Bożego Narodzenia trwa do święta Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu, czyli 2 lutego od kilku już lat są organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie "Ostatki kolędowe". Jego dyrektor - Mieczysław Kędra - zaproponował w tym roku występ dwóch chórów i jednej orkiestry.
    Prowadząca to wieczorne spotkanie z kolędami Agnieszka Żołna zapowiedziała najpierw występ debiutującego w Żegocinie dwugłosowego chóru z Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej, działającego pod kierunkiem pań Ewy Rosiek i Ewy Kępa oraz łakieckiego organisty pana Andrzeja Kołodzieja. Zespół wykonał kilka tradycyjnych polskich kolęd.
     Natomiast czterogłosowy Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, który śpiewa od stycznia 1991 roku jest zespołem szeroko znanym w kraju i za granicą. Ma w swoim repertuarze ponad 300 utworów, w tym chorał gregoriański, utwory sakralne kompozytorów dawnych i współczesnych, a także kolędy polskie i innych narodów. Właśnie kilka kolęd usłyszeli zgromadzeni w sali widowiskowej mieszkańcy Żegociny. Koncert limanowskiego chóru, dyrygowanego przez panią Halinę Dyczek, zakończyło wspólne z publicznością zaśpiewanie kolędy "Tryumfy Króla Niebieskiego".
    Na zakończenie tego wieczoru kolędowego kilka bożonarodzeniowych utworów zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocina, prowadzona przez pana Mieczysława Kędrę.

FOTORELACJA

Ostatki Kolędowe 2006. Ostatki Kolędowe 2006.
Publiczność 'Kolędowych Ostatków 2006".
Ostatki Kolędowe 2006. Ostatki Kolędowe 2006.
Koncert Chóru Szkolnego z Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej.
Ostatki Kolędowe 2006. Ostatki Kolędowe 2006.
Koncert Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
Ostatki Kolędowe 2006. Ostatki Kolędowe 2006.
Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKSiT w Żegocinie.

[wstecz]

[ostatki]