KARNAWAŁOWY BAL W PRZEDSZKOLU

Karnawałowy bal w Przedszkolu, w Łąkcie Górnej.

   2 lutego 2006 roku w Przedszkolu, w Łąkcie Górnej, pojawili się piraci, księżniczki i kowboje, a to wszystko za sprawą Karnawałowego Balu Przebierańców. W tym roku dzieci przeżyły podróż do krainy baśni, a towarzyszyły im w niej wyjątkowe osoby - Czerwona i Zielona Wróżka, czyli dwie wspaniałe mamy: panie Maria Dudek i Dorota Smaga.

Przedszkolaki w Krainie Baśni. Groźny pirat - Eryk Stańdo.
Przedszkolaki w Krainie Baśni. W sali pojawił się także groźny pirat - Eryk Stańdo.

    Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka" wyruszyli w zaczarowaną podróż. Taneczny pociąg zatrzymywał się na różnych stacjach. Były to baśnie "O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach", "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek", "Kopciuszek". Na każdym przystanku pojawiała się wróżka, pomagała rozpoznać baśń, opowiadała jej fragment, a potem zapraszała dzieci do wykonania pewnych zadań.

Czerwona Wróżka - mama Dąbrówki - Maria Dudek. Wizyta Zielonej Wróżki - mama Weroniki - Dorota Smaga.

     Aby uwolnić Jasia i Małgosię, dzieci musiały wykazać się zręcznością i szybkością w jedzeniu pierniczków i budowaniu nowej chatki dla Baby Jagi. By poznać zaklęcie, które odczarowało Śnieżkę, trzeba było ułożyć puzzle w kształcie jabłka i odczytać rebus. Potem złe wilczysko zostało zamienione w miłego Wilka Balowego, a wszystko za sprawą kolorowych kredek i nieposkromionej dziecięcej wyobraźni. Wreszcie dzieci pomogły Kopciuszkowi w pójściu na bal segregując klocki (zamiast grochu i popiołu) i dobierając dla niego balowy strój. Wszystkie zadania przeplatane były tańcem i zabawą.

Wiktor Kępa i Dąbrówka Dudek Segregowanie klocków.
Wiktor Kępa i Dąbrówka Dudek zajadają się piernikami z chatki Baby Jagi. Segregowanie klocków - zadanie związane z bajką o Kopciuszku.

     Był też czas na poczęstunek - każde dziecko przyniosło małe słodkie co nieco, którym dzieliło się z innymi. Przy końcu podróży na przebierańców czekała jeszcze jedna niespodzianka, czyli loteria fantowa. Jakże miło było odebrać upominek z rąk wróżki. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci, dojechali szczęśliwie do stacji końcowej OBIAD. Dzieci bardzo przeżywały wszystko co się działo. Szczególnym ich zainteresowaniem cieszyły się osoby dorosłe (mamusie i nauczycielki) przebrane za bajkowe postacie i pełniące rolę przewodników po baśniowej krainie.

bal06.jpg (20005 bytes) Walczyk w wykonaniu Królewicza i Kopciuszka
Oczekiwanie na loterię fantową. Walczyk w wykonaniu Królewicza i Kopciuszka.

      Autorką scenariusza "Balu Przebierańców w Baśniowej Krainie" jest pani Małgorzata Górka  - nauczycielka Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej. Wspólnie z rodzicami bal przygotowała cała załoga Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej, którym kieruje mgr Barbara Oliwa.

Tekst i foto: MG i MM.

[wstecz]