CZWARTY BAL KARNAWAŁOWY DZIECI

IV Bal Karnawałowy Dzieci.

    Już po raz czwarty Wójt Gminy Żegocina zaprosił najmłodsze pokolenie mieszkańców gminy - do lat 10 wraz z rodzicami na bal karnawałowy. Około 150 dzieci bawiło się 5 lutego 2006 roku w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie. Na każdego balowicza, czekało wiele niespodzianek, m. in. wybór króla i królowej balu i konkurs piosenkarski. Każdy młody uczestnik balu otrzymał w prezencie czapeczkę i trąbkę. Tańce i popisy dzieci oglądali rodzice, którzy również bardzo licznie przybyli do na bal. Organizatorzy także dla nich przygotowali konkurs, w którym jurorami były dzieci.

IV Bal Karnawałowy Dzieci. IV Bal Karnawałowy Dzieci.
Dzieci i ich rodziców powitał główny organizator balu
- Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz.
Każde dziecko otrzymało od organizatorów w prezencie
balową czapeczkę i gwizdek.

    Wszystko zaczęło się o godzinie 15. Wtedy po raz pierwszy licznie przybyłe i wystrojone oraz poprzebierane dzieci ruszyły w tany w rytm melodii zagranej przez pana Tomasza Cudejko, któremu w prowadzeniu całej imprezy towarzyszyła pani Anna Rogala. Wkrótce odbyło się uroczyste otwarcie balu. Zrobił to jego główny organizator imprezy - Wójt Gminy w Żegocinie pan Jerzy Błoniarz. Podziękował dzieciom i ich rodzicom za liczne przybycie i życzył udanej zabawy. W podzięce za zorganizowanie balu otrzymał dyplom oraz maskotkę w kształcie dużego, czerwonego, pluszowego serca. Dzieciom rozdano karnawałowe czapeczki oraz rozwijające się trąbki. Zaraz na sali zrobiło się bardzo głośno. Ale nie było czasu na nudę, bo na scenie pojawił się Młodzieżowy Zespół Taneczny "Venus", który przedstawił kilka tańców.

IV Bal Karnawałowy Dzieci. IV Bal Karnawałowy Dzieci.
Dyplom i serce dla Wójta Jerzego Błoniarza. Występ grupy tanecznej "Venus".

   Taneczne szaleństwa, w które dzieci wciągnęły także Wójta Gminy Jerzego Błoniarza, przerywane były różnymi zabawami i konkursami. Potem dzieci wracały na parkiet, by dalej pojedynczo, w parach i większych grupkach wirować w rytm melodii. W sali było bardzo kolorowo. Piękna, postudniówkowa dekoracja stanowiła doskonałe dopełnienie atmosfery radosnej zabawy, zorganizowanej wspólnymi siłami Wójta Gminy, Gminnej Biblioteki Publicznej (kierowanej przez panią Teresę Dziedzic) i CKSiT (reprezentowane na balu przez panią Małgorzatę Waligóra).

IV Bal Karnawałowy Dzieci. IV Bal Karnawałowy Dzieci.
Dzieci do tańca zaprosiły także Wójta Gminy Jerzego Błoniarza. Bawiono sie pojedynczo, w parach i większych zespołach.

   W przerwach pomiędzy tańcami prowadzący bal wodzireje organizowali konkursy. Pierwszym były wybory Królowej i Króla Balu. Komplementarne jury zdecydowało przyznać ten tytuł 3-letniej Wanesie Zakrzewskiej z Żegociny i o dwa lata starszemu Dominikowi Waligórze z Rozdziela. Ich głowy ozdobiono koronami i zaproszono do wspólnego tańca.

IV Bal Karnawałowy Dzieci. IV Bal Karnawałowy Dzieci.
Wanesa i Dominik - Królowa i Król tegorocznego balu. Pan Andrzej Kącki podczas czytania dzieciom fragmentu baśni.

   Kolejna niespodzianką, przygotowaną przez organizatorów było czytanie fragmentów baśni przez rodziców. Dzieci oceniły, że wszyscy dorośli: panie: Halina Pączek, Bożena Krawczyk i pan Andrzej Kącki - zrobili to znakomicie i wszystkim przyznały pierwsze miejsca.

IV Bal Karnawałowy Dzieci. IV Bal Karnawałowy Dzieci.
Konkurs śpiewania cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Najmłodszy uczestnik balu 9-miesięczny Piotruś na rękach mamy.

   Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się także konkurs piosenki. Ostatecznie swoje wokalne umiejętności zaprezentowało 7 dzieci: Agnieszka Waligóra, Dominik Waligóra, Aleksandra Adamczyk, Klaudia Wójcik, Wanesa Zakrzewska, Sylwia Bubula, Joanna Kaczmarczyk i Krystyna Szewczyk. Wszyscy otrzymali w nagrodę za ładne śpiewanie gry planszowe.

IV Bal Karnawałowy Dzieci. IV Bal Karnawałowy Dzieci.
Równie chętnie dzieci uczestniczyły w zabawach. Radosna zabawa trwała trzy godziny.

    Radosna zabawa prowadzona przez pana Tomasza Cudejko i panią Annę Rogala oraz pomagające im dziewczynki z klas V i VI PSP w Żegocinie trwała prawie trzy godziny. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, którzy przybywają do sali widowiskowej CKSiT, aby radośnie się bawić i porozmawiać. W tym roku najmłodszy uczestnik balu miał zaledwie 9 miesięcy. Piotruś Cudejko co prawda więcej czasu spędził na rękach mamy niż na parkiecie, ale pierwszy w swoim życiu duży bal przebierańców ma już zaliczony. Do zobaczenia na kolejnym balu - już za rok !

PSZCZÓŁKI - ŻABKI - KSIĘŻNICZKI - KOWBOJE CZYLI  GALERIA PRZEBIERAŃCÓW >>>

[wstecz]