HALOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Turniej Piłki Ręcznej w Rozdzielu.

   25 stycznia 2006 roku rozegrano w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rozdzielu Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. O puchary i nagrody w postaci piłek rywalizowało 5 zespołów, w tym dwie reprezentujące organizatorów tj. Uczniowski Klub Sportowy "Jar". Kieruje nim mgr Roman Nożkiewicz i to właśnie on był pomysłodawcą i głównym organizatorem tej udanej imprezy. Nawet rekordowe mrozy nie odstraszyły gimnazjalistek, które dotarły do Rozdziela i zacięcie walczyły o nagrody.

   Największy puchar przypadł w tej rywalizacji podopiecznym Romana Nożkiewicza - gimnazjalistkom z Rozdziela, które po zaciętych i pełnych sportowej walki meczach, odniosły same zwycięstwa. Tylko jeden mecz i to nieznacznie przegrała prowadzona przez mgr Beatę Pyrz drużyna gimnazjalistek z Leszczyny i z dorobkiem 6 punktów zajęła drugie miejsce. Zaliczana do grona faworytów reprezentacja gimnazjalistek z Żegociny, prowadzona przez mgr Agnieszkę Grzybowską, musiała tym razem uznać wyższość koleżanek z Rozdziela i Leszczyny i z dorobkiem 4 punktów zajęła III miejsce. Pierwsze miejsce poza podium zajęła drużyna z sąsiedniego powiatu - ekipa gimnazjalistek z Zespołu Szkół w Laskowej, trenowana przez mgr Zbigniewa Mordarskiego. Druga drużyna gospodarzy zajęła V miejsce, ale należy zaznaczyć, że tworzyły ją uczennice rozdzielskiej szkoły podstawowej. Ten turniej był zwłaszcza dla nich okazją do nauki, do obserwacji zagrań starszych koleżanek.

   Komplet wyników przedstawia się następująco: Rozdziele II - Żegocina 0 : 10; Leszczyna - Laskowa 6 : 1; Żegocina - Leszczyna 1 : 5; Rozdziele I - Rozdziele II 8 : 1; Rozdziele I - Leszczyna 2 : 1 (najbardziej dramatyczny pojedynek turnieju); Laskowa - Żegocina 2 : 8; Rozdziele I - Laskowa 2 : 0; Rozdziele II - Leszczyna 0 : 14; Rozdziele II - Laskowa 0 : 4; Rozdziele I - Żegocina 4 : 2.

    Po krótkim podsumowaniu zawodów mgr Roman Nożkiewicz wręczył trzem najlepszym drużynom puchary i medale. Wszystkie ekipy odebrały dyplomy oraz nagrody w postaci piłek. Uczniowski Klub Sportowy "Jar" pozyskał bowiem wsparcie sponsorów: firmy "Stanex" z Trzciany, sklepiku szkolnego oraz Rady Rodziców ZS w Rozdzielu. Mgr Roman Nożkiewicz już teraz zapowiada kolejną imprezę sportową. Tym razem do nowej sali gimnastycznej zaprosi uczniów klas najmłodszych, którzy rozegrają zabawowy turniej rekreacyjny.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU

I miejsce II miejsce III miejsce IV miejsce V miejsce
Kliknij, aby uzyskać powiększenie ! Kliknij, aby uzyskać powiększenie ! Kliknij, aby uzyskać powiększenie ! Kliknij, aby uzyskać powiększenie ! Kliknij, aby uzyskać powiększenie !
PG w Rozdzielu PG w Leszczynie PG w Żegocinie PG w Laskowej PSP w Rozdzielu
FOTOREPORTAŻ
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Najbardziej dramatyczny mecz turnieju. Bramkę Leszczyny atakuje Rozdziele I. Duże emocje przeżywali trenerzy tych zespołów.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Kinga Stańdo z Żegociny w ataku na bramkę Laskowej. Roman Nożkiewicz i Beata Pyrz sygnalizują koniec meczu.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Dziewczęta z Laskowej atakują bramkę koleżanek z Żegociny. Mecz drużyny Rozdziela II z Laskową.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Zawodniczka Rozdziela I atakuje bramkę gimnazjalistek z Żegociny. Radość zawodniczek i kibiców rozdzielskiej drużyny.
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
Podsumowanie zawodów i ogłoszenie wyników. Puchar, medal i dyplom dla kapitana drużyny Rozdziela I.
[wstecz]