GMINA ŻEGOCINA - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŁĄKCIE GÓRNEJ

Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej.

    Zgodnie z coroczną tradycją 26 stycznia 2006 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II Łąkcie Górnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do pięknie udekorowanej sali przybyli licznie dziadkowie i babcie, aby od swoich wnuków wysłuchać z serca płynących życzeń. Wszystkich gości powitał pan dyrektor Jan Rosiek.
    Program artystyczny, który przygotowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego p. Lucyna Bakalarz, p. Teresa Białka oraz p. Anna Kępa, goście obejrzeli z wielką ciekawością i wzruszeniem.

Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej. Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej.

    Na początku uczniowie klasy II przedstawili inscenizację pt. "Czerwony Kapturek". Następnie młodsze dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich dziadków. Po złożeniu życzeń i drobnych upominków w postaci samodzielnie wykonanych kolorowych kwiatków w doniczce, przy ciepłej herbatce i pysznym ciastku przygotowanym przez mamy z klas I - III, seniorzy wysłuchali kolęd i piosenek ludowych z naszego regionu, w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez panie: Ewę Rosiek i Annę Kępę. Niektórych dziadków udało się nawet zachęcić do wspólnego śpiewania.

Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej. Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej.
Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej. Dzień Babci i Dziadka w Łąkcie Górnej.
    Na koniec uroczystości zaprezentował się zespół folklorystyczny prowadzony przez p. Agnieszkę Żołnę z CKSiT w Żegocinie. Na twarzach seniorów widać było wielkie zadowolenie, wyrażone również gromkimi brawami.

    Opr. L. Bakalarz

[wstecz]