TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Przelotne opady deszczu utrudniają zawodnikom rozgrywanie meczów Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowanego w ramach "712 Urodzin Żegociny". Do rywalizacji o puchar i nagrody zgłosiło się ośmioro młodych uczestników, w tym gimnazjalistka z Krakowa Aleksandra Goleń. O godzinie 14 rozpoczęły się mecze eliminacyjne. Ustalono, że w eliminacjach grany będzie tylko jeden set. W pierwszym pojedynku spotkali się Krzysztof Paruch i Michał Żmuda. Wygrał ten pierwszy w stosunku 6:1. Już drugi pojedynek eliminacji, w którym grali Maciej Adamski i Adam Guzik  trzeba było jednak przerwać ze względu na intensywne opady deszczu.

W pierwszym meczu turnieju spotkali się Krzysztof Paruch i Michał Żmuda.  Zawody sędziował Mariusz Michalski.
Maciej Adamski i Adam Guzik - to druga para eliminacyjna. Walkę o awans przerwał jednak deszcz.

Po godzinnej przerwie wznowiono rozgrywki. Adam Guzik pokonał Macieja Adamskiego 7 : 5 i awansował do dalszych gier. W trzecim meczu wspomniana już Aleksandra Goleń przegrała po wyrównanym meczu z Danielem Odrońcem 4 : 6. W ostatnim meczu eliminacji Kuba Lis   gładko wygrał z Mariuszem Banatem 6 : 1. W meczach półfinałowych padły następujące rozstrzygnięcia. Adam Guzik pokonał w stosunku 6 : 1 Krzysztofa Parucha, a Daniel Odroniec 0 : 6 przegrał z faworytem zawodów Kubą Lisem.

Mecz finałowy turnieju rozegrano już przy oświetleniu elektrycznym. Kuba Lis (odwrócony tyłem) w finale gładko 6:0, 6:1 pokonał Adama Guzika.

W meczu finałowym grano już do dwóch wygranych setów. 6 : 0 i 6 : 1 wygrał Kuba Lis i tym samym został triumfatorem turnieju, zorganizowanego z okazji "712. Urodzin Żegociny". Adam Guzik stawiał zacięty opór, ale zdecydowanie lepiej wyszkolony Kuba Lis nie miał problemów z odniesieniem zasłużonego zwycięstwa. Ostateczna kolejność turnieju przedstawia się więc następująco: 1. Kuba Lis, 2. Adam Guzik, 3. Krzysztof Paruch, Daniel Odroniec. Nagrody dla najlepszych zawodników tego turnieju zostaną wręczone jutro na estradzie, około godz. 18.