WYGRALI WSZYSTKO

Młodzi żegocińscy piłkarze, zarówno podopieczni Wiesława Wolaka (szkoła podstawowa), jak i Wojciecha Wrony (gimnazjum), wygrali wszystkie swoje pojedynki w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łapanów, zwanym także Memoriałem Janusza Kuliga i z rąk Wójta Łapanowa Jana Kuliga odebrali nagrody, dyplomy i okazałe puchary. W obu grupach startowało po osiem drużyn z sześciu gmin.  Zawody te rozegrano 12 lutego 2005 r. - w przeddzień 1 rocznicy śmierci patrona imprezy - w salach gimnastycznych PSP i Zespołu Szkół w Łapanowie.

W obu grupach wiekowych walczyli reprezentanci tych samych miejscowości. Oto komplet żegocińskich reprezentacji:

Grupa I (szkoły podstawowe): eliminacje w grupie: Żegocina - Kobyle 5 : 3, Rzezawa - Żegocina 2 : 8, Sobolów II - Żegocina 2 : 10. W meczu o I miejsce: Sobolów I - Żegocina 1 : 2. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna z Lipnicy Murowanej.

Grupa II (gimnazja): eliminacje w grupie: Żegocina - Kobyle 5 : 3, Rzezawa - Żegocina 3 : 5, Sobolów II - Żegocina 2 : 6. W meczu o I miejsce: Sobolów I - Żegocina 2 : 3. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna z Rzezawy.

W turnieju grały także reprezentacje: Sobolów II oraz Leszczyny. Obu żegocińskim drużynom i ich trenerom serdecznie gratulujemy. To kolejny dowód, że zdolnej piłkarsko młodzieży w Żegocinie nie brakuje.

Na zbiórce druŻyn podopieczni Wiesława Wolaka. Wójt Jan Kulig wręczył okazały puchar kapitanowi zwycięskiej ekipy.
Zwycięska ekipa PG w Żegocinie. Mgr Wojciech Wrona i jego podopieczni.

Na podstawie relacji W.Wolaka i W. Wrony. Foto: W. Wolak.