W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

Edyta Dziedzic

Dwoje tenisistów stołowych z Ludowego Uczniowskiego Szkolnego Klubu Sportowego w Żegocinie wzięło ostatnio udział w zawodach sportowych rangi ogólnopolskiej.

W dniach 21-23 maja odbył się w Stroniu Śląskim Drużynowy i Indywidualny Puchar Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. W imprezie mającej rangę mistrzostw Polski, zagrała Edyta Dziedzic. - Edyta miała niezłe losowanie, ale nie zagrała tym razem najlepiej. W pierwszym meczu przegrała z Aleksandrą Kędzierską z Kielc. Liczyłem, że znajdzie się w pierwszej dziesiątce, ale tym razem się nie udało i ostatecznie została sklasyfikowana (wśród 30 biorących udział w zawodach zawodniczek) na miejscu 17-24, co dało jej kolejne 55 punktów do ogólnopolskiej klasyfikacji młodziczek - powiedział po zawodach jej ojciec i jednocześnie trener Adam Dziedzic.  Wygrała Magdalena Szczerkowska z Nadarzyna (województwo mazowieckie).

Dzień później w Hali "Omega" w Jastrzebiu Zdroju rozpoczęły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartował Jan Skrzypek - zawodnik LUSKS Żegocina. Zagrał w grupie wiekowej 65-69 lat. Jego występ wypadł rewelacyjnie. W grze indywidualnej zajął piąte miejsce, przegrywając w półfinale w późniejszym zwycięzcą tej kategorii wiekowej - Henrykiem Mrycem z Krakowa. Jeszcze lepiej powiodło mu się w grze zespołowej. Grając w deblu ze zwycięzcą zawodów indywidualnych Henrykiem Mrycem, wywalczył trzecie miejsce i tym samym zdobył medal brązowy. Panie Janie !! Serdecznie gratulujemy.

Impreza, w której wzięło udział wielu zawodników z całej Polski, była znakomitą propagandą tenisa stołowego. Udowodniła, że tenis stołowy można uprawiać właściwie w każdym wieku. Najstarszy uczestnik zawodów - Edward Mogilnicki z Warszawy, urodził się jeszcze przed wybuchem I wojny światowej, bo w 1912 roku.

Prezes LUSKS Żegocina Adam Dziedzic zapowiada zorganizowanie w niedługim czasie w Żegocinie otwartych zawodów w tenisie stołowym, w których będzie mógł wziąć udział każdy, kto tylko zechce - niezależnie od wielu. Będzie kilka kategorii wiekowych. O szczegółach poinformujemy.