DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W ZESPOLE SZKÓŁ

Dzień Sportu w Zespole Szkół w Żegocinie.

Inaczej niż zwykle wyglądały zajęcia w Zespole Szkół w Żegocinie w dniu 27 kwietnia 2004 roku. Zamiast nauki w salach lekcyjnych, wszyscy uczniowie i nauczyciele udawali się na część zajęć do sali gimnastycznej, gdzie już od godziny 8.15 rozgrywano zawody sportowe. Wszystko zaczeło się od finałowego meczu piłki ręcznej dziewcząt o mistrzostwo szkoły, w którym reprezentacja klasu IIA Gimnazjum pokonała koleżanki z klasy I LO 7:3.
     Potem rozegrano mecze finałowe piłki nożnej. Klasa IIIB Gimnazjum pokonała reprezentację klasy II B Gimnazjum2:1 i tym samym została Mistrzem Gimnazjum. Bardzo zacięty był mecz finałowy o Mistrzostwo Liceum, w którym klasa IV LO, dopiero w rzutach karnych 3:2 pokonała klasę I LO. W normalnym czasie gry był remis 6:6.
    Wszystkie klasy gimnazjalne uczestniczyły w konkursie sprawnościowym o miano najsprawniejszej klasy. Tytuł ten wywalczyła klasa III B, wyprzedzając II A i II B. Natomiast wszystkie klasy szkoły zawodowej i liceum obserwowały z dużym zainteresowaniem walkę o tytuł "Strong Man Szkoły". W walce o ten tytuł wzięło udział 12 uczniów. Najpierw trzymali w pozycji izometrycznej dwa 2 kilogramowe hantle, potem wyciskali w pozycji leżącej 40 kg sztangę, wreszcie rzucali za siebie piłka lekarską. Po zaciętej walce i dogrywce (podciąganie się na drążku) najsilniejszym uczniem okazał się Jarosław Kupiec z kl. IV LO, który nieznacznie wyprzedził Mariusza Zająca (I LO) i i Tomasza Zelka (I A ZSZ). Zwycięstwa pogratulowała mu nie tylko grupa koleżanek, ale także wychowawczyni mgr Jadwiga Pączek.

Wyciskanie sztangi. Rzut piłką lekarską za siebie.

Dzień Sportu Szkolnego stał się okazja do podsumowania działalności sportowej Zespołu Szkół w Żegocinie w roku szkolnym 2003/2004. Sukcesy sportowe uczniów tej szkoły sa znaczące. Mariusz Zając zajął w powiatowej Licealiadzie pierwsze miejsce w pływaniu (stylu dowolny) , a jego młodsza koleżanka z gimnazjum Monika Grzybowska zajęła II miejsce w stylu klasycznym w powiatowej Gimnazjadzie. W tenisie stołowym duże sukcesy odniosła Natalia Dziedzic, zajmując I miejsce w Gimnazjadzie na szczeblu powiatowym, następnie II na rejonowym i III w finale wojewódzkim. Licealistka Magda Gruchała zajęła IV miejsce w biegach długodystansowych rozegranych w ramach Licealiady i zakwalifikowała się do finałów rejonowych.
    Niezłe wyniki uzyskali reprezentanci szkoły w grach zespołowych. W piłce siatkowej zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, zajęli IV miejsce Licealiadzie, na szczeblu powiatowym. Piłkarki ręczne żegocińskiego gimnazjum zajęły I miejsce w rejonie, a następnie także pierwsze w powiecie. Reprezentacja klas pierwszych gimnazjum wygrała rejonowy turniej halowej piłki nożnej rozegrany w Łąkcie Górnej, a reprezentacja zespołu szkół zajęła II miejsce w halowym turnieju piłki nożnej w Bochni.

Po tym podsumowaniu Dyrektorka Szkoły mgr Danuta Pączek oraz prowadzący zawody nauczyciele mgr Wojciech Wrona i mgr Marek Kaszuba wręczyli kapitanom zwycięskich drużyn pamiątkowe dyplomy i duże puchary.

Puchar otrzymał także "Strong Man Szkoły" Jarosław Kupiec.

Na zakończenie Dnia Sportu Szkolnego, zorganizowanego przez UKS "Sokół", przy wsparciu sponsorów (Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Dyrekcja Szkoły) i odbytego pod hasłem: "Rok Edukacji przez Sport - Rok Igrzysk Olimpijskich w Atenach", rozegrany został bardzo emocjonujący mecz piłki siatkowej, w którym reprezentacja uczniów spotkała się z reprezentacją nauczycieli. Pięcioosobowa reprezentacja kadry pedagogicznej (ks. Janusz Psonak, ks. Grzegorz Olszak, Bogdan Bielak, Wojciech Wrona, Marek Kaszuba) pokonała w pięciosetowym pojedynku sześcioosobowy zespół uczniów w stosunku 3:2.

Mecz siatkówki: Uczniowie - Nauczyciele 2:3.