TA ZIEMIA ŻYJE W MYM SERCU..."
                                                                                                                                                   /Teresa Mrugacz/
III GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POETÓW ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ
Konkurs dla uczniów klas III i VI

Uczestnicy III Gminnego Przeglądu Twórczości Poetów Ziemi Żegocińskiej.

     27 lutego 2004 roku odbył się w Klubie "Relaks" III Gminny Przegląd Twórczości Poetów Ziemi Żegocińskiej. Finał imprezy, którą przygotowali wspólnie: Gminna Biblioteka Publiczna i Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie, zgromadził 20 młodych recytatorów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Pięcioosobowe jury, któremu przewodziła Pani Ludmiła Gut - Dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, najwyżej oceniło recytację Bartłomieja Kamionki - ucznia klasy szóstej PSP w Żegocinie, który recytował wiersz Józefa Wróbla pt. "Ballada o Żegocinie". Wyróżniono także recytacje: Joanny Krawczyk i Doroty Piwowarczyk z Żegociny oraz Karoliny Wróbel z Łąkty Górnej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Bartek Kamionka stał się posiadaczem "Słownika języka polskiego" z dołączona płytą CD. Nagrody wręczali: Dyrektor PSP w Żegocinie Jan Adamski oraz przewodnicząca jury Pani Ludmiła Gut. Przegląd mógł sie odbyć dzięki środkom przekazanym na jego organizację przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Publiczną Szkołę Podstawową w Żegocinie.

     W tym roku poziom recytacji był wysoki, co zgodnie potwierdzali goście zaproszeni przez organizatorów. Byli wśród nich właśnie autorzy wierszy, recytowanych przez szkolną młodzież: Maria Juszczyk, Józef Wróbel i Czesław Pączek. Popisy młodzieży obserwowali także dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych i nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do przeglądu: Babara Janicka-Mikus z Bytomska, Lucyna Bakalarz z Łąkty Górnej, Małgorzata Matras z Rozdziela, Anna Rogala z Żegociny, Anna Wrona z Łąkty Górnej, Maria Juszczyk z Rozdziela i Elżbieta Trojan z Żegociny, której podopieczny wygrał właśnie tegoroczny przegląd. 

     Przybyłemu na przegląd Ks. Leszkowi Dudziakowi, od roku proboszczowi żegocińskiej parafii, taka impreza bardzo się spodobała, ze względu na jej duże wartości patriotyczne i wychowawcze. O tym, że jest potrzebna, świadczy także to, że pięknie recytowane wiersze wyciskały łezki wzruszenia w oczach słuchaczy. Impreza, której pomysłodawczynia jest Wicedyrektorka PSP w Żegocinie Anna Rogala, (która wspólnie z uczennica Anną Tobiasz prowadziła przegląd i kierowniczką  GBP w Żegocinie panią Teresą Dziedzic, która go organizowała) będzie więc z pewnością kontynuowana w latach następnych.

III GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POETÓW ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ III GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POETÓW ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ
Czesław Pączek, Anna Twardosz, Ludmiła Gut, Józef Wróbel, Agnieszka Pączek. Młodzi recytatorzy i ich nauczyciele z uwagą słuchali deklamacji wierszy.
III GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POETÓW ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ III GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI POETÓW ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ
Edyta Wrona z Łąkty Górnej recytowała wiersz Józefa Wróbla pt. "Piękno Żegociny". Przewodnicząca jury Pani Ludmiła Gut wręczyła nagrodę zwycięzcy Przeglądu - Bartłomiejowi Kamionce z Żegociny.

RELACJA Z II PRZEGLĄDU >>>

[wstecz]