Jubileusze 2002.

SREBRNE I ZŁOTE JUBILEUSZE

MINIREPORTAŻ

Jubileusze 2002

Do Jubilatów przemawia Kierowniczka USC w Żegocinie
Maria Pławecka-Stańdo.

Jubileusze 2002

Złoci Jubilaci zostali udekorowani medalami "Za długoletnie
pożycie małżeńskie".

Jubileusze 2002

Srebrni Jubilaci otrzymali natomiast od Wójta Gminy
Jerzego Błoniarza  okolicznościowe dyplomy.

Jubileusze 2002

Toast za dalszą pomyślność Jubilatów wzniósł Wójt Jerzy Błoniarz.

Jubileusze 2002

W imieniu Jubilatów za przygotowanie uroczystości
podziękował Jan Adamski.

Jubileusze 2002

Uroczystość uświetnił Kabaret "Grosik"
ze Szkoły Podstawowej w Rozdzielu.

Uroczystość odbyła się w Sali Ślubów UG w Żegocinie.

     8 par małżeńskich świętujących w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego oraz kilkanaście par o 25-letnim stażu małżeńskim odpowiedziało pozytywnie na zaproszenie Urzędu Stanu Cywilnego w Żegocinie i zdecydowało się wspólnie przeżywać jubileusze w miejscach, gdzie zawarli związki małżeńskie w 1952 i 1977 roku. Uroczystość odbyła się w sobotę, 19 października 2002 r.

     O godzinie 14 w żegocińskim kościele parafialnym rozpoczęła się uroczysta msza święta, podczas której Jubilaci dziekowali Bogu za szczęśliwe przeżycie w związku małżeńskim 25 i 50 lat . Wzruszającą homilię do wygłosił ks. prałat - proboszcz Antoni Poręba.

      Potem Jubilaci i zaproszeni przez nich goście przeszli do sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Żegocinie. Tutaj "Marszem Mendelssohna" i okolicznościowym przemówieniem powitała ich Kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Żegocinie Pani Maria Pławecka-Stańdo.

    Następnie Wójt Gminy Jerzy Błoniarz wręczył  Złotym Jublilatom medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie", nadane  im przez Prezydenta RP. Otrzymali oni także okolicznościowe dyplomy od Wojewody Małopolskiego. Srebrni Jubilaci otrzymali natomiast okolicznościowe adresy od Wójta Gminy w Żegocinie.

     Uroczystość uświetnił występ kabaretu "Grosik" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rozdzielu, którego występ przypadł do gustu Jubilatom i zaproszonym przez nich gościom.

Jubileusze 2002.

[wstecz]