MAŁŻEŃSKIE JUBILEUSZE

FOTOREPORTAŻ

Kapela wita Jubilatów.

J.Błoniarz, J.Marcinek, E.Bukowiec witają przybyłych Jubilatów.
Na spotkanie przybyło 12 "srebrnych" par.
Gratulacje od władz gminy przyjmują państwo Pławeccy z Rozdziela.
Toast za pomyślność na przyszłe lata.

     29 grudnia 2001 r. w Sali Ślubów Urzędu Gminy w Żegocinie miała miejsce miła uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów parom małżeńskim z terenu gminy, które brały ślub 25 lat temu. Zanim dostojni jubilaci przybyli do Urzędu Gminy, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, celebrowanej przez ksiądza prałata, proboszcza żegocińskiej parafii, księdza Antoniego Porębę. Wiekszość (choć nie wszyscy) z jubilatów przyjęła zaproszenie kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego w Żegocinie Marii Pławeckiej-Stańdo i przyszła na spotkanie.
   Rolę gospodarza spotkania pełnił Przewodniczący Rady Gminy w Żegocinie Jan Marcinek, gdyż kierowniczka USC nie mogła przybyć na spotkanie. Przywitał 12 przybyłych par małżeńskich. Pogratulował 25-letniego okresu zgodnego współżycia małżeńskiego i życzył następnych wielu lat życia w miłości i zgodzie. Następnie Wójt Gminy Jerzy Błoniarz wręczył "Srebrnym Jubilatom" okolicznościowe dyplomy uznania. Otrzymali je: Grażyna i Stanisław Orzeł, Janina i Bronisław Banat, Elżbieta i Eugeniusz Adamczyk z Łąkty Górnej, Barbara i Józef Klimek, Maria i Tadeusz Szewczyk, Kazimiera i Mieczysław Durbas, Irena i Józef Pławecki z Rozdziela, Maria i Adam Wrona, Maria i Andrzej Grabiasz, Janina i Jan Zieliński z Żegociny. Wśród jubliatów znalazł się także Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który wraz z małżonką Zofią, otrzymał dyplom z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Jana Marcinka. Ten sam jubileusz świętowali jeszcze nieobecni na uroczystości: Jan i Lucyna Krawczyk, Danuta i Jerzy Frąk, Zofia i Wincenty Kumor, Maria i Jan Gierek. Nie przybyli także "Złoci Jubilaci": Maria i Jan Matras z Bytomska, Janina i Stanisław Zelek z Łąkty Górnej, Stefania i Stanisław Paruch, Waleria i Jan Bobowscy z Rozdziela oraz Stanisława i Władysław Dudziak oraz Maria i Adam Stańdo z Żegociny. Przyznane im przez Prezydenta RP "Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" zostaną im wręczone przy innej okazji.
    Uroczystość uświetnił Zespół Folklorystyczny CKSiT w Żegocinie, który najpierw powitał Jubilatów, potem odegrał im i odśpiewał "Sto lat", a następnie przygrywał do wspólnego kolędowania. Niespodziankę sprawili kolędnicy, którzy niespodziewanie pojawili się w sali i odśpiewali z akompaniamentem kapeli tradycyjną kolędę. Wieczorem rozpoczęły się natomiast tańce, a przednia zabawa trwała do późnej nocy.

Wspólne śpiewanie kolęd. Jubilatów odwiedzili kolędnicy.

SREBRNI  JUBILACI

E.E. Adamczykowie

J.B. Banatowie

Z.J. Błoniarzowie

K.M. Durbasowie

Elżbieta i Eugeniusz Adamczykowie Janina i Bronisław Banatowie Zofia i Jerzy Błoniarzowie Kazimiera i Mieczysław Durbasowie

M.A. Grabiaszowie.

B.J. Klimek

G.S. Orzeł

I.J. Pławeccy

Maria i Andrzej Grabiaszowie Barbara i Józef Klimek Grażyna i Stanisław Orzeł Irena i Józef Pławeccy

M.T. Szewczykowie.

M.A. Wronowie

J.J. Zielińscy

Maria i Tadeusz Szewczykowie Maria i Adam Wronowie Janina i Jan Zielińscy

[wstecz]